Nyní za zimní ceny !
 

Výhody anhydritových podlah:

Jistě přemýšlíte, jakou podlahu zvolit a na jaké bázi. Klasický beton, anhydrit nebo cementový potěr? Do každého domu se hodí něco jiného, ovšem pro moderní podlahové vytápění, ale i bez něj je jedničkou na trhu anhydritová směs nebo samonivelační betonový potěr.

 

Proč anhydrit ?

Povrch ploch je dokonale rovný, při pokládce dlažeb a plovoucích podlah není třeba dalších aplikací nákladných samonivelačních vyrovnávacích materiálů.
Rychlost pokládky, šetří čas, zkrátí dobu stavby, zhotovení 100 m2 trvá cca 1.20 hod.
Pochůznost po 24 hodinách
Vysoká pevnost a pružnost podlah bez zbytečných dilatací
Velká energetická úspora do budoucna,optimální tepelná vodivost,dokonalé zalití trubek bez bublin, pórů a dutin – ideální kontakt s materiálem
Na aplikaci není třeba přívod el.energie pouze čistá voda z řádu
Není třeba výztuhy kari sítí apod.
Vysoká produktivita při aplikaci
Menší vrstva pro zalití podlahových systémů od 35 mm nad nopy podlahového topení

 

Lité anhydritové podlahy jsou tedy ideální pro podlahové vytápění, ať už elektrické či teplovodní nebo jako dokonale rovný podklad pro pokládku dlažeb, plovoucích podlah i koberců.

 

Dokonalým příkladem pro teplovodní vytápění je uložení trubek do systémové desky, která umožní perfektní obtečení systému materiálem, což má obrovský vliv na funkčnost a nízké náklady při vytápění.

 

Proč a kdy samonivelační betonový potěr?

Povrch ploch je dokonale rovný, při pokládce dlažeb a plovoucích podlah není třeba dalších aplikací nákladných samonivelačních vyrovnávacích materiálů
Rychlost pokládky, šetří čas, zkrátí dobu stavby, zhotovení 100 m2 trvá cca 1.20 hod.
Pochůznost po 24 hodinách
Vysoká pevnost a pružnost podlah
Velká energetická úspora do budoucna, optimální tepelná vodivost, dokonalé zalití trubek bez bublin, pórů a dutin – ideální kontakt s materiálem
Nad topné systémy se aplikuje vrstva od 50 mm
Je vhodnější do vlhčích prostor bez topení, do koupelen, technických místností a pod.
Většinou se materiál aplikuje do podzemních prostor a starších podsklepených a špatně zaizolovaných místností

 

Na rozdíl od anhydritové směsi je třeba provádět dilataci potěru v místnostech – materiál je náchylnější na popraskání, v některých případech je třeba pokládka kari sítí.